IP Conference - 2017

Sertaç Köksaldı IPR Başarı Ödülü 2018


Sertaç Köksaldı Fikri Mülkiyet Hakları 2018 yılı Başarı Ödülü “IPR Gezgini Bloğu Projesi nedeniyle Önder Erol Ünsal’a verilmiştir.


Herkese açık, ücretsiz, kar amacı gütmeyen bir bilgi platformu


Fikri mülkiyet hakları konusundaki uluslararası ve ulusal gelişmeleri, uygulamaları, mahkeme ve ofis kararlarını ve haberleri takipçilerine iletmek amacıyla kurulan bir bilgi aktarım platformu olan IPR Gezgini, amatör bir anlayışla kuruldu. Herkese açık, ücretsiz ve reklam dahil olmak üzere hiçbir ticari kazanç amacı ve geliri bulunmayan IPR Gezgini'nin Eylül 2018 itibarıyla 2200'den fazla takipçisi bulunuyor ve site arşivinde 420 civarı makale ve haber yer alıyor.


"Yarış Atlarının İsimlerinin Tescili Koşulları ile Marka Ret Nedenleri Arasındaki Benzerlikler’den "Kötü Niyetle Yapılan Marka Tescil Başvuruları"na "Irkçı – Ayrımcı Kelimelerden / Sembollerden Oluşan Markalar ve Kamu Düzenine Aykırılık" üzerine mahkeme kararlarından marka mevzuatına dair güncel gelişmelere fikri mülkiyet hakları konusunda dünyadan ve ülkemizden haberleri ve gelişmeleri okurlarına duyuran blog, fikri hakların her alanındaki yabancı mahkeme ve ofis kararlarından, önemli haberlerden, makalelerden ve ulusal mevzuata ilişkin değerlendirmelerden oluşuyor.


www.iprgezgini.org adresinden üyelik veya kayıt gerekmeksizin erişilebilinen IPR Gezgini’ni farklı kılan unsurların başında erişimin ücretsiz olması, üyelik gerekmemesi, herhangi bir sponsor, gerçek veya tüzel kişi maddi desteği bulunmaması ve sitenin reklam almaması geliyor. IPR Gezgini, gönüllülük esasında yazı yazan, fikri haklar alanında çalışanlarca hazırlanıyor.